Sauna – Oława

 

Sauna fińska w Oławie (sucha) temp.100-110 C.

Korzystanie z naszej sauny w Oławie to wspaniałe doznanie dla ciała i duszy. Regularne korzystanie z niej gwarantuje oczyszczenie całego organizmu. O zdrowotnym oddziaływaniu sauny na nasz organizm nie trzeba już nikogo przekonywać. Ciepło sauny otwiera pory skóry i oczyszcza je. Przebywanie w saunie po treningu siłowym, czy joggingu wpływa na nas bardzo korzystnie.

Regularne pocenie się usuwa z naszego organizmu odpady, stabilizuje temperaturę, ochładza i poprawia wygląd i zdrowie skóry. Para która wydziela się poprzez oblewanie wodą gorących kamieni jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, odpręża i relaksuje. Oddychanie w saunie, która usuwa bóle mięśni i stawów oraz odmładza skórę jest bardzo przyjemne. Sauna oprócz skutecznej pielęgnacji skóry obniża także zbyt wysokie ciśnienie krwi.

W Finlandii korzystanie z sauny jest powszechne, a jej dobroczynne działanie zostało już dawno zauważone i docenione. Sekretem urody Finek jest właśnie sauna, która pomaga utrzymać skórę zdrową, młodą i elastyczną. W saunie fińskiej nie powinno się przebywać zbyt długo. Każda wizyta w niej powinna trwać 10-15 minut. Jest to czas wystarczający aby skóra się spociła i otworzyła pory. Po tym nadchodzi ochłodzenie. Cały proces powtarza się tak długo, jak sprawia to nam dobre samopoczucie. Nigdy dłużej. Jeżeli nasza sauna posiada nawilżacz, który obniża temperaturę to można pozostać w niej nieco dłużej – nawet 20-30 minut. Przebywanie w saunie to również skuteczna terapia przy problemach z bezsennością.


Opinie o Sauna:

Radzioch, Jelcz Laskowice
Znakomity relax po siłowni. Można się odprężyć i zregenerować mięśnie po intensywnym treningu. Polecam wszystkim mieszkańcom Oławy saunę w Relaxie.


Michał, Oława
Nie jest to wprawdzie sauna taka jak w Termach, ale nie ma co narzekać. Sauna bezpośrednio po intensywnym treningu to miód na nasze mięśnie. Jedna z lepszych saun w Oławie.