Siłownia Stretching

Pozwól nam uczynić się jednocześnie silnym i gibkim! Zapraszamy na siłownię również mieszkańców Brzegu i Jelcza-Laskowic.

Planując program treningowy nie należy zapominać, że treningi opierające się wyłącznie na ćwiczeniach siłowych prowadzą do zmniejszenia zakresu wykonywanych ruchów. Stąd, zaplanowanie programu treningowego, odpowiadającego potrzebą i oczekiwaniom każdego człowieka preferującego zdrowy i aktywny tryb życia, powinno uwzględniać, poza ćwiczeniami pozwalającymi na systematyczną maksymalizację możliwości mięśni, również ćwiczenia rozciągające mięśnie i zwiększające zakres sprawności ruchowej, a tym samym wywierających pozytywny wpływ na efektywność wykonywanych ruchów. Elastyczność ciała decyduje o tym, że łatwiej się nam poruszać i wykonywać wszelkie czynności dnia codziennego, zapobiega urazom, minimalizuje naprężenia, bóle mięśni, zwiększa zakres ruchomości w stawach. Kiedy ciało jest bardziej elastyczne, chociażby proste zgięcie się i zasznurowanie butów przychodzi nam łatwiej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że do korzyści płynących ze stosowania ćwiczeń zwiększających elastyczność (regularnego stretchingu) należy poprawa postawy ciała oraz kompensacja traconej wraz z upływem lat elastyczności. Z uwagi na powyższe, proponujemy naszym klientom trenowanie według dobrze zaplanowanego i zrównoważonego programu, opierającego się zarówno na ćwiczeniach siłowych, jak i rozciągających.