• III Relax Siłaczy

  III Relax Siłaczy

  Serdecznie zapraszamy już 15 listopada 2014r w Oławskim Centrum Relax wszyscy będą mieli szansę zmierzyć się ze sobą podczas zawodów III Relax siłaczy zorganizowanych przez Centrum Relax.

  Zawody będą przeprowadzone w dwóch kategoriach (można wziąć udział w obu): typu Crossfit i Powerstrong, dla kobiet i mężczyzn. W zawodach może wystartować każdy, nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningiem. Na wszystkich uczestników czekają dokładnie takie same konkurencje, jedynie poziom trudności czy obciążenia będą dostosowane do możliwości zawodnika. Maksymalna liczba zawodników mogąca wziąć udział to 40osób.
  Poniżej filmik, który zawiera opis poszczególnych zadań dla zawodników oraz regulamin.

  Regulamin Zawodów III Relax Siłaczy

  1. Organizator: klub Centrum Relax.

  2. Czas i miejsce: 15 listopada 2014 o godzinie 10:00 w klubie Centrum Relax, ul. Lipowa 1k, 55-200 Oława

  3. Zgłoszenia: Zapisy są przyjmowane do 10-tego listopada (zgłoszenia po tym terminie będą objęte podwójną opłatą) w klubie Centrum Relax od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku lub pod numerem telefonu 71 318 28 99 i 71 735 18 60 lub e-mail: kontakt@centrum-relax.com (podać wiek, imię i nazwisko).

  4. Zasady uczestnictwa: Uczestnikami mogą być wszyscy, którzy wcześniej zapisali się na listę uczestników. W zawodach mogą uczestniczyć osoby mające ukończone 16 lat, osoby niepełnoletnie mogą startować tylko i wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.
  Zgłoszenie uczestnictwa w zawodach jest jednoznaczne z brakiem przeciwwskazań zdrowotnych. Zawodnicy powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach.
  Opłata wpisowa dla uczestników posiadających ważne karnety na siłownie (multisport, fitprofit, fitflex, Oksystem) = 10zł
  Opłata wpisowa dla uczestników nie posiadających karnetów na siłownie = 15zł

  5. Opis Konkurencji typu Crossfit:
  W trakcie zawodów uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie wyznaczonych treningów (każdy z nich określany mianem „WOD”). Opisy WOD zostaną podane osobiście wszystkim uczestnikom na miejscu rozgrywek. Opisy WOD będą zawierały następujące informacje (zbiorowo „Kryteria WOD”):
  I. Wymagane zestawy ruchów, w tym początkowe i końcowe zakresy ruchów, jak również techniki, akcesoria i/lub sprzęt zabroniony;
  II. Wymaganą liczbę powtórzeń i/lub schematów powtórzeń;
  III. Wymagany sprzęt (gdzie stosowane);
  IV. Wymaganą wagę w kg (gdzie stosowane).
  V. Limit czasowy.
  Podstawowy podział to kobiety (K) i mężczyźni (M)
  Mężczyźni: 15 (ilość powtórzeń w poszczególnych rundach)
  *500m na wioślarzu
  *Liny
  *przysiad z wyrzutem piłki lekarskiej 5kg
  *podciąganie
  *Kettlebell swings
  *Burpees
  Kobiety: 10 (ilość powtórzeń w poszczególnych rundach)
  *500m na wioślarzu
  *wskoki na skrzynię
  *przysiad z wyrzutem piłki lekarskiej 2kg
  *skakanka
  *Ketllebell swings
  *Brzuszki

  Opis konkurencji siłowych Powerstrong:
  Na czas : w czasie 1 minuty największa ilość powtórzeń
  – wyciskanie hantli (15kg dla mężczyzn, 5kg dla kobiet)
  – podciąganie kolan do klatki na poręczach
  Na wytrzymałość:
  – trzymanie na wysokości barków hantli (kto dłużej utrzyma) (M po 7kg, K po 2kg)
  Na siłę:
  – żołnierskie wyciskanie sztangi z klatki (K 10kg 15kg 20kg, M 40kg 50kg 60kg i tak co 10kg zwiększamy)
  Na ilość powtórzeń:
  – wyciskanie sztangi ważącej połowę masy swojego ciała jak najwięcej razy
  – uginanie przedramion ze sztangą łamaną o wadze (dla kobiet 15kg, dla mężczyzn 25kg)

  6. Sędziowie i obsługa techniczna:
  Komisję sędziowską i obsługę techniczną powołuje organizator.

  7. Strój startowy:
  Dozwolony jest dowolny strój startowy, obejmujący koszulkę z krótkim rękawem, spodnie sportowe lub krótkie spodenki. Konieczne jest zmienne obuwie sportowe. Dopuszczalne jest używanie rękawiczek treningowych.

  8. Nagrody:
  Dla zwycięzców przewidziane są medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  9. Postanowienia końcowe:
  Niedozwolone jest stosowanie sprzętu specjalistycznego typu paski na nadgarstki. Startujący zawodnik podejmuje jedną próbę. Uczestnik nie ma możliwości poprawy wyniku. Uczestnik zobowiązany jest zapoznać się z niniejszym regulaminem, uczestnictwo w zawodach jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Rywalizacja odbędzie się w kolejności zapisów na listę zawodników.

  Wszelkie sprawy sporne rozstrzygają sędziowie oraz organizator zawodów. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora. Biorąc udział w zawodach, niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz zamieszczenie wizerunku na str. internetowej i dokumentacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. Ustaw z 2002 nr 101, poz. 926 z późn. zm.) przez Centrum Relax, ul. Lipowa 1k, 55-200 Oława .

Zostaw komentarz

Usuń odpowiedź